AKWARIUM W GENUI

Dziś na blogu atrakcja dla najmłodszych – podwodny świat, który możecie obserwować nie mocząc nawet stopy. Witajcie w Acquario di Genova.

Jeśli mnie znacie lub śledzicie blog to wiecie, że kocham wodę, nurkowanie i wszystko to co skrywają głębiny. I gdy w pobliżu destynacji do których podróżujemy znajdują się tego typu miejsca, zawsze je odwiedzamy. W zeszłym roku na blogu opisywałem wrocławskie afrykarium a kilka lat temu akwarium na Krecie. Będąc we Włoszech również zwiedziliśmy podwodny świat.


Do Genui podróż pociągiem zajęła nam trochę więcej jak godzinę. Na głównej stacji kolejowej w mieście przesiedliśmy się w metro i dwa przystanki dalej byliśmy już u wejścia do akwarium.

Akwarium znajduje się przy Porto Antico, nabrzeże przed wielkim galeonem patrząc od strony stacji metra San Giorgio. Na całość ekspozycji składa Akwarium, Biosfera (tropikalny las zamknięty w wielkiej, szklanej kuli) oraz Galata (muzeum żeglugi) i do każdej z tych atrakcji możecie kupić bilety oddzielnie lub jeden na wszystkie. Niestety, tanio nie jest. Bilet dla osoby dorosłej na wszystkie atrakcje to wydatek rzędu 50 euro (2017r.) My wybraliśmy jedynie Akwarium, do którego bilet kosztował 26 euro od osoby.


Bilety najlepiej kupić przez stronę internetową Akwarium. Unikniecie wtedy stania w kolejkach, a bilet w postaci pliku pdf. zeskanujecie prosto ze swojego smartfona przy bramce wejściowej do muzeum.
Chwilę później zostaniecie zaatakowani przez obsługę i zaproszeni do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia, które później będziecie mogli wykupić przy wyjściu. Oczywiście za jakieś milion euro, więc nie polecam.Pierwsze na co się natkniecie w Akwarium to cylinder z murenami. Groźnie wyglądające ryby przywitają was wypływając ze szczelin sztucznej rafy.

Dalej jest już tylko lepiej. Ogromne baseny z delfinami, pingwinami, rekinami i innymi żyjątkami. Ponad 600 gatunków morskich stworzeń w największym tego typu akwarium w Europie. Robi wrażenie.

Na zwiedzanie dobrze jest zarezerwować sobie co najmniej 3 godziny. Warto też przed wyborem dnia i godziny wizyty sprawdzić pory w jakich odbywają się dodatkowe atrakcje dla zwiedzających: karmienia, prelekcje lub specjalne pokazy.

Atrakcją zarówno dla dzieci i dorosłych jest otwarty basen z płaszczkami, które chętnie podpływają do zwiedzających i pozwalają się dotykać.

W Akwarium znajduje się restauracja, jednak jedzenie nie jest zbyt smaczne (można tam tylko wstąpić na kawę). Warto zatem zjeść coś przed wizytą albo zabrać ze sobą przygotowany wcześniej prowiant. W budynku znajdują się też automaty z napojami i słodkimi przekąskami.

Pomimo, że ceny mogą Was odstraszać to moim zdaniem warto odwiedzić Akwarium w Genui. Zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi. Dla każdego to będzie niesamowita przygoda. Baseny są ogromne a trasy zaprojektowane tak, że ten sam basen i pływające w nim zwierzęta można obserwować z różnych poziomów. Akwaria z majestatycznie poruszającymi się meduzami zahipnotyzują Was  a po zobaczeniu basenu z rekinami Wasze pociechy będą zbierać szczęki z podłogi. Jest mega – polecam!

3 Comments

Add yours →

  1. Ciekawa opcja na inne spędzenie czasu, tym bardziej z dziećmi, które po kilku dniach nudzą się tradycyjnym zwiedzaniem.

  2. Oho, znalazłam Nemo 🙂 Na pewno zostają po tym niesamowite wspomnienia!

  3. Świetny blog. Lubię blogi o takiej tematyce. Jestem pod wrażeniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s