AKWARIUM W PULI

Kontynuując nasz tour po europejskich akwariach, zapraszam dziś do akwarium w Puli, które odwiedziliśmy podczas naszego pobytu na półwyspie Istria.

Akwarium mieści się w południowej części miasta i zlokalizowane jest w pomieszczeniach Fortu Verudella – XIX-sto wiecznej fortyfikacji Austro-Węgierskiej, wchodzącej w skład systemu obronnego Puli.

Akwarium, oprócz swojej działalności wystawowej i edukacyjnej, zajmuje się również aktywną ochroną morskich stworzeń. Znajduje się tu coś w rodzaju sanatorium dla żółwi. Znalezione w Adriatyku, okaleczone osobniki przywozi się tutaj aby dokonać niezbędnych zabiegów chirurgicznych, takich jak np. usunięcie haczyków wędkarskich, wyleczyć, by móc z powrotem wypuścić do morza.

Na miejscu znajdziecie kilka wystaw, począwszy od gatunków występujących w Adriatyku, poprzez gatunki występujące w basenie Morza Śródziemnego, morzach północnych aż po wody tropikalne.

Niewątpliwym plusem, są długie godziny otwarcia Akwarium w sezonie letnim – nawet do godz. 22:00 (ostatnie wejście jest o godz. 21:00).

Gdy dotrzecie już na górne piętra akwarium, koniecznie wyjdźcie na „dach” fortyfikacji, skąd rozpościera się panorama na Pulę i Adriatyk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s